Labdien!

Prieks, ka uzmeklēji Vides SOS. Šī mobilā lietotne izveidota, lai tu ātri varētu paziņot Valsts vides dienestam par pārkāpumiem pret vidi. Noskaties video un uzzini kā to lietot un lasi zemāk lietošanas instrukciju un citus noderīgus faktus!

Kā lietot Vides SOS?

1.solis: ja tev ir Android tālrunis, lejuplādē aplikāciju VidesSOS šeit;
Ja tev ir iPhone, lejuplādē aplikāciju Vides SOS šeit;
Ja tev nav pieejams viedtālrunis, zvani - 26338800 (katru dienu no plkst.7:00 līdz 23:00)

2.solis: reģistrējies VidesSOS, izmantojot savu Apple ID, Google Account, Facebook.com vai Draugiem.lv kontu.
Ziņojumu vari iesniegt arī anonīmi, bet, lai vajadzības gadījumā iestādes darbinieks, kurš risinās problēmu, varētu ar tevi sazināties un precizēt informāciju, tomēr vēlams norādīt savu tālruņa numuru.
Savukārt, ja norādīsi aŗī savu e-pasta adresi – saņemsi tajā informāciju par ziņojuma gaitu.
Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai izskatītu ziņojumu. Vairāk par personas datu apstrādi un datu subjektu tiesībām skatīt šeit.

3.solis: nofotografē ar viedtālruni pārkāpumu pret vidi.

4.solis: apraksti, kas noticis. Piemēram: „Blēžezerā peld beigtas zivis.”

5.solis: nosūti ziņojumu.

Kas tālāk?

Valsts vides dienests izvērtēs tavu ziņojumu un pieņems risināšanai vai pārsūtīs to attiecīgajai pašvaldībai vai citai iestādei, kuras kompetencē ir ziņotās problēmas novēršana.

Tam, kā turpmāk tiek risināta ziņotā problēma, seko līdzi šeit .

Nekad neaiztiec zvejas rīkus!

Kad vides inspektori vai policija aiztur maluzvejniekus, viņu parastākā atruna ir: „Pastaigājos un ieraudzīju nelegālus tīklus, nolēmu tos izvilkt, lai glābtu zivis.” Bet patiesībā šie cilvēki velk laukā paši savus zvejas rīkus un labi zina, ka par maluzvejniecību draud kriminālatbildība, liels naudas sods un pat cietumsods, tāpēc dara visu, lai glābtu savu ādu.

Turklāt maluzvejnieki modri uzrauga savus zvejas rīkus, ir gatavi radikāli risināt sava loma apdraudējumu, tāpēc neko neaiztieciet!logotips logotips

© Valsts vides dienests 2015, 2021 — Informācija pēdējo reizi atjaunota 25.06.2024 06:19:00


Sīkdatņu izmantošana tīmekļa vietnē

Valsts vides dienests ir šīs tīmekļa vietnes Pārzinis. Tīmekļa vietnē www.videssos.lv (turpmāk - Vietne) tiek izmantotas tikai nepieciešamās sīkdatnes (angļu valodā "cookies").

Vairāk par personas datu apstrādi un datu subjektu tiesībām skatīt šeit.